Służbowe auto dla Prezydenta za 150000 złotych?

Jako radni dostaliśmy projekt budżetu Miasta Oświęcim na 2021 roku. Czytamy, czytamy i… znajdujemy taką perełkę:

Czyli samochód służbowy dla potrzeb Urzędu Miasta. W domyśle dla potrzeb Pana Prezydenta, bo przecież referenci, podinspektorzy i inspektorzy nie są godni do poruszania się autem za 150.000,00 złotych.

Tym razem w dobie szalejącej pandemii COVID19 Dobremu Gospodarzowi z #POdlaOświęcimia przyszło do głowy, aby kupić sobie nowe autko. Przecież najwybitniejszy znawca nauk wszelakich, magister wszechwiedzy, człowiek z wrodzonym taktem i kulturą nie jest godzien poruszać ponad 10-letnią Toyota Avensis.

Czas COVID19, większość lokalnych firm walczy o przeżycie, a każdy mieszkaniec obawia się o swoją przyszłość (pracę i zdrowie). Tymczasem w Oświęcimiu, decyzjami empatycznego #POdlaOświęcimia, podniesiono już podatki i opłaty za wywóz śmieci. Nie wprowadzono także żadnej kompleksowej samorządowej tarczy antykryzysowej.

Z kolei Pan Prezydent Janusz Chwierut zaplanował sobie zakup auta służbowego za 150.000,00 złotych. Tak ma właśnie wyglądać pomoc dla mieszkańców Oświęcimia w wykonaniu #POdlaOświęcimia? Pewnie po to, aby mieszkańcom Oświęcimia żyło się lepiej, Pan Prezydent musi kupić sobie nowe auto za 150.000,00 złotych.

Zobaczymy. Jako radni PiS będziemy dokładnie przyglądać się temu zakupowi.

Mam jednak już dzisiaj taką nadzieję, że będzie to samochód mocno ekologiczny – elektryczny lub hybryda. Mam nadzieję, że wraz z zakupem tego samochodu powstanie w Oświęcimiu bezpłatna stacja do ładowania samochodów elektrycznych, bo przecież Pan Prezydent tak bardzo stawia na działania proekologiczne…

PS. Planowane zadłużenie Miasta Oświęcim na koniec 2021 roku – ponad 77 milionów złotych:

Autor: Jakub Przewoźnik