Ceny za śmieci w Oświęcimiu – w górę!

Koniec roku to już tradycyjnie, za czasów rządów Dobrego Gospodarza i Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, czas podwyżek dla mieszkańców Oświęcimia. Tym razem radni PO i KOS2018 ochoczo podnieśli opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w naszym mieście. Zobaczcie jak na przestrzeni lat kształtowała się cena za śmieci dla osoby prywatnej:

Cóż, przykładowo dla 6 osób zamieszkujących w domu, którzy ambitnie segregują odpady, opłata wzrośnie z 132 złotych miesięcznie na 150 złotych na miesiąc. Opłata kwartalna robi się już spora bo wyniesie aż 450 złotych. Zobaczcie, którzy to radni tak chętnie poparli proponowane przez prezydenta Janusza Chwieruta podwyżki za odbiór odpadów:

Pandemia, kryzys, a radni ekipy rządzącej bez większego zastanowienia obciążają opłatami lokalnymi mieszkańców i przedsiębiorców. Czy to jest dobra droga dla rozwoju Oświęcimia?

PS. Dla przypomnienia podwyżka cen śmieci miała być już głosowana we wrześniu, ale… radni PO pomylili się w głosowaniu. Cóż! Sami zobaczcie “Czy będą podwyżki w Oświęcimiu?” – TVP Kraków.

Autor: Jakub Przewoźnik