“Opinia jest krzywdząca…”

Oświęcim

W związku z artykułem pod tytułem “Miasta, które się kurczą” zadałem w interpelacji prezydentowi Januszowi Chwierutowi proste pytania. Dla przypomnienia:

• Czy wystąpi Pan do autora wspomnianego artykułu, Pana Janusza Sepioła, z prośbą o publiczne sprostowanie tak dramatycznej oceny Oświęcimia? Jeśli tak, to kiedy?
• Czy w kolejnych wydaniach „Wieści z Ratusza” przedstawi Pan dowody zaprzeczające tezom Pana Sepioła i tym samym skrytykuje jego stanowisko zawarte w tekście „Miasta, które się kurczą”?
• Czy zechce Pan ponownie odnieść się do stwierdzeń Pani Premier Beaty Szydło i niestety przyznać jej rację? A może przeprosi za niezbyt eleganckie sformułowania użyte pod jej adresem?

Niestety z wielkim żalem muszę przyznać, że pan prezydent nie potrafi (po raz kolejny) udzielić prostej odpowiedzi na trzy proste pytania. Strasznie to smutne, że człowiek z tytułem magistra ma problem z tzw. czytaniem ze zrozumieniem.

Tutaj dostępna jest odpowiedź prezydenta w wersji oryginalnej. Sami zobaczcie i oceńcie czy taka osoba ma dalej zarządzać miastem…

Autor: Jakub Przewoźnik