Naprawmy ul. Wysokie Brzegi

Kiedyś w lipcu 2019 roku napisałem na blogu tekst “Czy to dojazd do lasu lub pola?”. Od wakacji 2019 roku minęło ponad pół roku. Stan ul. Wysokie Brzegi w Oświęcimiu na odcinku od Hospicjum do ul. Szpitalnej ulegał systematycznemu pogarszaniu. Zarówno Pan Prezydent jak i Pan Starosta nie zrobili nic z tą drogą. Wiem, wiem… widocznie nią nie jeżdżą. Dlatego też na wczorajszej sesji Rady Miasta złożyłem oficjalny wniosek skierowany do Prezydenta Janusza Chwieruta. Cała jego treść poniżej:

“Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam wniosek dotyczący pilnej naprawy nawierzchni ul. Wysokie Brzegi w Oświęcimiu.
W związku z licznymi prośbami mieszkańców tej części Oświęcimia zwracam się z uprzejmą prośbą o szybką naprawę nawierzchni ulicy Wysokie Brzegi, w szczególności na odcinku od Hospicjum do ul. Szpitalnej. Droga jest w fatalnym stanie, dziura goni dziurę, a pobocze praktycznie nie istnieje. Dodatkowo na tym odcinku zwiększył się ruch samochodowy poprzez oddanie do użytku wyremontowanej drogi pomiędzy ul. Szpitalną, a Obwodnicą Północną – co może stanowić dodatkowe niebezpieczeństwo. Równocześnie z tej zniszczonej drogi korzystają duże autobusy MZK, które nie mogą wyminąć się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym. Proszę zatem Pana Prezydenta o wystosowanie wniosku o naprawę nawierzchni drogi do Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. Z poważaniem”.

Czekam na odpowiedź.

Autor: Jakub Przewoźnik