Czy to dojazd do lasu lub pola?

Dojazd do lasu lub pola – tak właśnie wygląda ul. Wysokie Brzegi na odcinku od hospicjum do ul. Szpitalnej. Szok, droga w rozsypce. Jeszcze kilka miesięcy i będzie w proszku. Do tego wszystkiego tą drogą przejeżdżają długie i ciężkie autobusy MZK dodatkowo niszcząc pobocza, ponieważ nie mogą się tam wyminąć. Ulica Wysokie Brzegi wygląda jak dobry ser szwajcarski, a Pan prezydent Oświęcimia nie zna nawet planowanej daty jej remontu. W odpowiedzi skierowanej na moje ręce pisze, że drogi wymienione w swoim programie wyborczym (czyli m.in. Wysokie Brzegi) wyremontuje do 2030 roku. To jest pełna ignorancja radnych!

Wiem, wiem… ul. Wysokie Brzegi jest drogą powiatową. Ale w Mieście Oświęcim rządzi #POdlaOświęcimia, w Powiecie Oświęcimskim też rządzi #POdlaOświęcimia i koledzy z jednej partii nie mogą się porozumieć, aby ustalić jakiś przybliżony nawet termin remontu tej drogi? To jak z tym jest? W końcu Pan prezydent mówi, że jest Dobrym Gospodarzem i Skutecznym Prezydentem

Na koniec przypomniało mi się wykorzystywane kiedyś przez Platformę Obywatelską hasło wyborcze – “Nie róbmy polityki, budujmy (drogi, mosty, itd.)”. Wstawiali tam sobie różne rzeczy. Z tego hasła zostało tyle:

(foto: https://demotywatory.pl/2495990/Nie-robmy-polityki)

Autor: Jakub Przewoźnik