Nowa sieć ciepłownicza – ile kilometrów?

Na ostatniej sesji Rady Miasta na ręce Prezydenta skierowałem interpelację w sprawie sieci ciepłowniczej zarządzanej przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Oświęcimiu. Poniżej cała treść interpelacji:

“Szanowny Panie Prezydencie, stosując się do zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam interpelację w sprawie sieci ciepłowniczej zarządzanej przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Oświęcimiu. W ostatnim czasie w lokalnej przestrzeni medialnej został opublikowany tekst pod tytułem „Oświęcim chce zakazu palenia węglem” . W informacji przygotowanej przez służby prasowe Urzędu Miasta w Oświęcimiu można przeczytać, że od 2032 roku w Oświęcimiu ma zostać wprowadzony całkowity zakaz używania paliw stałych (węgla i drewna). Równocześnie w tym samym artykule Pan Prezydent krytykuje rządowy program „Czyste powietrze”, mówiąc że „praktycznie nie działa, jest tylko na papierze”.
W związku powyższym proszę Pana Prezydenta o odpowiedź na następujące pytania:
• Ile w latach 2009-2019 zostało oddanych do użytku kilometrów nowej sieci ciepłowniczej zarządzanej przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej? Proszę o podanie nowych kilometrów sieci w rozbiciu na poszczególne lata.
• Ilu nowych użytkowników w latach 2009-2019 przyłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej? Proszę o podanie nowych użytkowników sieci w każdym roku kalendarzowym.
• Ile (według stanu na dzień 1.01.2020 r.) domów jednorodzinnych korzysta z sieci ciepłowniczej? Z poważaniem”.

Zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Mam nadzieję, że merytoryczna i rzeczowa.

 

Autor: Jakub Przewoźnik