Most Piastowski się sypie

Most Piastowski w Oświęcimiu się sypie… Czekałem, czekałem na jakąś poprawę estetyki mostu, ale się nie doczekałem… Z pewnością władze Oświęcimia, bądź Powiatu Oświęcimskiego mają ważniejsze zadania niż stan techniczny mostu na Sole… No chyba, że Pan Prezydent i Pan Starosta w ogóle nie poruszają się tym mostem… Złożyłem dzisiaj zatem oficjalne pismo. Jego treść poniżej:

“Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam interpelację w sprawie remontu Mostu Piastowskiego na rzece Sole w Oświęcimiu.
Most Piastowski jest niewątpliwie wizytówką Oświęcimia, a w szczególności Starego Miasta. Most ma już około 100 lat. To właśnie w jego pobliżu znajduje się zamek, kościół parafialny, hotel, czy bulwary nad Sołą. Mostem przejeżdża codziennie wielu mieszkańców oraz turystów. Od jakiegoś czasu stan techniczny mostu drastycznie pogarsza się (przynajmniej wizualnie). Odpadają płytki, schodzi farba, a barierki rdzewieją.
W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:
• Kiedy ostatnio odbył się remont mostu? Jaki był zakres prac remontowych?
• Z jaką częstotliwością dokonywane są przeglądy techniczne mostu? Proszę
o dołączenie do odpowiedzi kopii protokołu z ostatniego przeglądu.
• Kiedy zostaną usunięte wspominane usterki – głównie estetyczne?
• Jaki jest aktualny stan techniczny głównej betonowej konstrukcji mostu oraz dylatacji?
• Czy planowany jest kompleksowy remont mostu? Jeśli tak, to kiedy?

Jeśli Pan Prezydent nie posiada stosownych, konkretnych informacji, proszę o przekazanie mojej interpelacji do właściwego zarządcy infrastruktury. Z poważaniem”.

Autor: Jakub Przewoźnik