Czy #POdlaOświęcimia jest eko?

Wczorajsza dyskusja na sesji nad interpelacją radnego Jana Adamaszka w sprawie ograniczenia odpadów plastikowych przerodziła się w żenujący spektakl. Prezydent – Dobry Gospodarz twierdzi, że wprowadzenie takiego ograniczenia jest niemożliwe, a poza tym jest bardzo drogie i rozłoży budżet Miasta na łopatki. Przypomnę tylko, że również wraz z Waldemarem Łozińskim złożyliśmy wspólny wniosek w tej samej sprawie – dostępny jest tutaj. Możecie zatem zobaczyć jak obłudni są politycy Koalicji Obywatelskiej. Prezydent Oświęcimia w ostatnim czasie bardzo chętnie pokazuje się z politykami Koalicji Obywatelskiej, np. tutaj wznosząc kciuki w górę:

Politycy Koalicji Obywatelskiej, czy Platformy Obywatelskiej (sam już nie wiem) piszą publicznie o walce z trującym nas plastikiem, np. tutaj:

Zatem, Szanowni Państwo, ustalcie wspólną wersję. Da się ograniczyć plastik, czy się nie da? Samorząd powinien być dobrym wzorem dla mieszkańców. Przypomnę tylko, że doskonałym przykładem walki z plastikiem jest projekt ekoMałopolska wprowadzony w Województwie Małopolskim, które obecnie zarządzane jest przez „nie ekologiczny i straszny” PiS 😉

Autor: Jakub Przewoźnik