Temat: prośba o wyjaśnienie

Czasami emocje też mnie ponoszą, w szczególności gdy czyjeś komentarze znajdują się na granicy obrażania moich przekonań i mojej osoby. W związku z tym pofatygowałem się wysłać e-maila do Pani Poseł Katarzyny Lubnauer z PO-KO. Poniżej treść wysłanego maila:

“Dzień dobry! Szanowna Pani Poseł,
na antenie radiowej Trójki przekonywała Pani, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało w zacofanych regionach Polski. Powiedziała Pani Poseł, że “jeżeli spojrzymy, gdzie wygrał PiS, to trzeba sprawdzać, czy nie ma tam ograniczeń cywilizacyjnych”.

Proszę o dokładne wyjaśnienia co Pani miała na myśli. Pytam ponieważ ta Pani wypowiedź jest zdecydowanym przejawem arogancji, buty i pogardy dla Polaków. Sam od lat głosuję na Prawo i Sprawiedliwość. Nie uważam się za “ograniczonego cywilizacyjnie”. Jestem radnym Miasta Oświęcim, pracownikiem administracji samorządowej, magistrem politologii, magistrem zarządzania i doktorem nauk społecznych.

Zastanawiam się, czy ta Pani skandaliczna wypowiedź jest przejawem napięcia i stresu panującego wśród działaczy koalicji PO-KO? Czy ten stres jest spowodowany tym, że faktycznie to Nowoczesna została wchłonięta przez Platformę Obywatelską? Czy Pani wypowiedź o „ograniczeniach cywilizacyjnych” wynika z faktu, że Koalicja Obywatelska nie wygrała wyborów samorządowych?

Za wyjaśnienia z góry dziękuję!

Pozdrawiam, Jakub Przewoźnik”

Autor: Jakub Przewoźnik