Porozmawiajmy o wyborach. Kampania intensywna i dużo optymizmu

Od lewej: Jakub Przewoźnik, Waldemar Łoziński, Paweł Plinta

„Porozmawiajmy.O”, w żelaznym składzie Jakub Przewoźnik, Waldemar Łoziński i Paweł Plinta, podejmuje temat rozstrzygniętych już w Oświęcimiu wyborów samorządowych.

Dziękuję wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos. Dziękuję także za głosy oddane na całą drużynę Prawa i Sprawiedliwości w Oświęcimiu – mówi Jakub Przewoźnik. Przypominamy, że naprawdę niewiele brakło, w praktyce ledwie paru procent, aby w Oświęcimiu odbyła się druga tura wyborów. Wszystko też wskazuje na to, że byłby to właśnie pojedynek Janusz Chwierut – Jakub Przewoźnik. Faktem jest również imponujące poparcie dla Kuby jako kandydata do rady miasta.

Kampania wyborcza była wyjątkowo krótka, ale za to bardzo intensywna. W naszym przypadku atutem był wspierający się w Oświęcimiu zespół ludzi – mówi Waldemar Łoziński. – Dobry wynik wyborczy Kuby, jak również tak liczne głosy poparcia dla kandydatów na radnych, są świetną motywacją do dalszej pracy. Rezultat jest na tyle dobry, że te kolejne wybory samorządowe po prostu wypada już wygrać – dodaje Waldemar Łoziński.

Rozmawiamy także o konkurentach z lokalnych komitetów, którzy w trakcie tej generalnie spokojnej i merytorycznej kampanii w Oświęcimiu, zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony. – Przyznam, że podobała mi się dynamika i pozytywna energia komitetu wyborczego Renaty Fijałkowskiej. W jej otoczeniu pokazały się fajne, nowe twarze, co jest cenne dla naszej oświęcimskiej społeczności – ocenia Paweł Plinta. – Zaskoczył mnie natomiast wynik kolegi Macieja Klimy. To wartościowy gość. Moim zdaniem w tym przypadku zabrakło jednak wsparcia formacji, z której startował jako kandydat na prezydenta – dodaje Paweł Plinta.

Zwyczajowo trochę tu sobie narzekamy, ale mamy też wielką nadzieję, że nowej kadencji będzie towarzyszyło dużo optymizmu. – Plany i cele na tę samorządową kadencję zostały przez nas publicznie przedstawione i ręczę, że będziemy się tego trzymać – mówi Jakub Przewoźnik.

Wierzymy ponadto, że projekty jak „Porozmawiajmy.O”, kolejne wydania „Kuriera Oświęcimskiego”, a także np. startująca działalność Stowarzyszenia Instytut Spraw Obywatelskich „Nowy Oświęcim”, również pomogą poszerzyć środowisko i z pożytkiem dla wszystkich – gospodarczo i społecznie ożywić Oświęcim.

– Zapraszamy do „Porozmawiajmy.O”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozmawiać o poprawianiu naszej lokalnej rzeczywistości. Rozmowa nic nie kosztuje, a może wyniknie z niej coś dobrego – powtarza i zachęca Paweł Plinta.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com
Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

Autor: Jakub Przewoźnik