Tak! Kandyduję na prezydenta Oświęcimia.

Szanowni Mieszkańcy Oświęcimia,
nazywam się Jakub Przewoźnik, mam 38 lat, urodziłem się i mieszkam w Oświęcimiu. Jestem doktorem nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, a także magistrem politologii (specjalność – polityka samorządowa) oraz zarządzania (specjalność – zarządzanie zasobami ludzkimi). Niedawno ukończyłem także studia na kierunku Master of Business Administration. Od wielu lat zawodowo i naukowo jestem związany z samorządem – jako pracownik Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, radny miasta Oświęcim oraz autor publikacji naukowych z zakresu samorządu terytorialnego i administracji.

Z polityką lokalną jestem związany od 2006 roku, kiedy to zakładałem Forum Młodych PiS powiatu oświęcimskiego. Byłem również pełnomocnikiem oraz sekretarzem Komitetu Terenowego PiS w Oświęcimiu. Od 2014 r. mam zaszczyt pełnić funkcję radnego miasta Oświęcim. Jestem autorem wielu tekstów opublikowanych na łamach „Kuriera Oświęcimskiego” oraz jednym z pomysłodawców internetowego programu „Porozmawiajmy.O”. To dzięki tej aktywnej działalności mam stały kontakt z ludźmi i zawsze angażuję się w rozwiązywanie problemów i spraw mieszkańców Oświęcimia.

Szanowni Państwo, Drodzy Oświęcimianie,
jestem osobą, która silnie wiąże swoją przyszłość z naszym miastem. Mieszkam tutaj, pracuję i pragnę, aby w naszym mieście żyło się dobrze i godnie. Wraz ze swoją rodziną nie chcę wyjeżdżać z Oświęcimia w poszukiwaniu lepszego życia – czy to za granicę, czy do innego, dużego miasta. Kandyduję na stanowisko prezydenta miasta Oświęcim, ponieważ uważam, że to właśnie ludzie z mojego pokolenia powinni zacząć decydować o przyszłości naszej małej Ojczyzny.

Dziś Oświęcim potrzebuje czegoś więcej! Dlatego chcę kreować nową jakość życia publicznego, a podstawą mojej działalności będzie wsłuchiwanie się w problemy mieszkańców oraz tzw. przyjazny urząd. Wszystkie moje działania będzie wyznaczać idea państwa solidarnego oparta o chrześcijańską naukę społeczną.

Wiem, że Oświęcim powinien zdecydowanie szybciej się rozwijać. Musimy w naszym mieście postawić na niższe opłaty lokalne, usprawnić opiekę zdrowotną, zmodernizować komunikację publiczną, poprawić bezpieczeństwo na drogach, inwestować w rozwój gospodarczy miasta i nowe miejsca pracy.

W Oświęcimiu potrzebny jest też pilny rozwój bazy sportowej. Zapewniam środowisko sportowe, że pieniędzy na sport będzie więcej.
Trzeba pilnie uruchomić narzędzia dialogu publicznego, wspierać rozwój edukacji i szkolnictwa wyższego, skuteczniej wykorzystywać nowoczesne technologie ułatwiające życie mieszkańcom. Przede wszystkim jednak, nie możemy zapominać o naszych rodzinach – dzieciach, seniorach i osobach z niepełnosprawnościami. To właśnie nam WSZYSTKIM w naszym mieście powinno żyć się dobrze i bezpiecznie.

Zachęcam także Państwa do odwiedzenia mojego bloga – www.jakubprzewoznik.pl. To w tym miejscu m.in. możecie zapoznać się z moją wizją Oświęcimia. Uważnie słucham ludzi, dlatego proszę Państwa o kontakt także drogą e-mailową: kubaprzewoznik@poczta.onet.pl. Znajdziecie mnie też na portalu „X” – @kubaprzewoznik.

Przyszłość Oświęcimia jest tylko i wyłącznie w Państwa rękach. Oświęcim potrzebuje zmiany!

Oświęcim zasługuje na więcej! Tylko i wyłącznie Państwo posiadacie wpływ na wybór prezydenta oraz skład przyszłej rady miasta. Już dziś proszę o Państwa głos w nadchodzących wyborach za co serdecznie z góry dziękuję! Razem możemy zmienić i ulepszyć nasze życie w Oświęcimiu!

Materiał: KW Prawo i Sprawiedliwość

Autor: Jakub Przewoźnik