System informacji pasażerskiej. Brak obiektywizmu!

Na stronach Urzędu Miasta w Oświęcimiu pojawił się news pod tytułem “OŚWIĘCIM. W MIEŚCIE POJAWIĄ SIĘ ELEKTRONICZNE TABLICE Z INFORMACJĄ DLA PASAŻERÓW. MZK KUPI AUTOBUS ELEKTRYCZNY“. Szkoda tylko, że o wszystkim mówi i informuje Janusz Chwierut. Z tekstu wynika jaki to nasz Dobry Gospodarz jest Smart, a Oświęcim za jego rządów staje się Smart City. Szkoda, że zostałem całkowicie pominięty w informacji opublikowanej na stronie Urzędu Miasta.  A przecież pomysł tablic informacji pasażerskiej pojawił się już w mojej głowie we wrześniu 2016 roku. Poniżej cały mój wniosek z 2016 roku:

Wtedy też w odpowiedzi na wspomniany wniosek Pan Prezydent stwierdził, że nie ma możliwości pozyskania środków unijnych na realizację tego przedsięwzięcia (pomimo że Województwo Małopolskie był zarządzane przez kolegów Pana Prezydenta z Platformy Obywatelskiej) oraz, że nie ma zgody Porozumienia Międzygminnego na wprowadzenie elektronicznego biletu. Cała odpowiedź dostępna tutaj i tutaj, bo na BIP Urzędu Miasta nie jest ona do odszukania.

Cieszę się, że w naszym Mieście powstanie system informacji pasażerskiej. Smuci mnie jednak fakt całkowitego braku obiektywizmu ze strony mediów prowadzonych przez pracowników Urzędu Miasta w Oświęcimiu. Ale najwyraźniej takie to są te najwyższe standardy Platformy Obywatelskiej…

Autor: Jakub Przewoźnik