Iwona Gibas z zarządu województwa gościem „Porozmawiajmy.O”

Gościem nadzwyczajnym dzisiejszego „Porozmawiajmy.O” jest Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, b. wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Oświęcimiu, mieszkanka dobrze nam znanych Brzeszcz. – Pani Iwona Gibas, z racji sprawowanej funkcji w zarządzie województwa i znanej otwartości na ludzi, nazywana jest często ambasadorką Małopolski Zachodniej. Jest również naturalnym ambasadorem spraw oświęcimskich i mamy tego widoczne efekty na ziemi oświęcimskiej – mówi dr Jakub Przewoźnik, oświęcimski radny i współgospodarz „Porozmawiajmy.O”.

Jak rozwijają się i funkcjonują placówki samorządu Województwa Małopolskiego na terenie powiatu oświęcimskiego oraz bliskiego nam regionu zachodniej Małopolski? Rozmawiamy o funkcjonowaniu i wyjątkowej misji Muzeum Pamięci Mieszkańcow Ziemi Oświęcimskiej. Mówimy o zupełnie świeżym wydarzeniu, jakim jest utworzenie Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu. Dopytujemy też naszego gościa o działalność tak barwnego – Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie.

Zdecydowanie nie możemy zapominać także o rozwoju gospodarczym Ziemi Oświęcimskiej, który ma napędzać przecież wszystkie te ważne dziedziny i sfery życia. – Modernizacja dworca kolejowego w Oświęcimiu, przebudowa torowisk, zakup nowoczesnych pociągów, to wszystko wydarzyło się m.in. dzięki tak aktywnemu zaangażowaniu Zarządu Województwa Małopolskiego oraz dobrej współpracy z rządem. Przywrócenie połączeń kolejowych z Oświęcimia do Krakowa wraz z modernizacją infrastruktury, jak również postępująca tak szybko budowa drogi ekspresowej S1 z nowym mostem na Sole, to są na pewno milowe kroki w rozwoju powiatu oświęcimskiego – mówi Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

– Zaproszenie do „Porozmawiajmy.O” kierujemy do ludzi, którzy chcą rozmawiać o poprawianiu naszej lokalnej i regionalnej  rzeczywistości. Być może całego świata nie uzdrowimy, ale na pewno są sprawy, na które mamy wpływ i które wspólnie możemy zmienić. Tego się trzymamy – mówi Paweł Plinta.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com
Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

Autor: Jakub Przewoźnik