Efekty wyszukiwania słowa „Oświęcim” w Google…

OświęcimGoogle

W przyjętej Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2014-2020 zapisany został cel operacyjny 9.1. Budowa nowego wizerunku miasta przełamującego jego stereotypowe postrzeganie. W nawiązaniu to powyższego celu operacyjnego, poniżej przedstawiam efekty wyszukiwania słowa „Oświęcim” za pomocą najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej firmy Google:

Jeszcze gorzej dla słowa „Oświęcim” prezentuje się wyszukiwanie obrazów w Google. Tutaj ponad 90 proc. rezultatów wyszukiwania to zdjęcia prezentujące teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

W związku z powyższym zapytałem dziś na sesji pana prezydenta:
– Czy na takiej formie promocji Miasta w sieci nam zależy?
– Czy pojawiający się w Google napis „Arbeit macht frei” jest zamierzonym efektem przełamywania stereotypu Miasta?
– Czy nie należy zlecić wyspecjalizowanej w pozycjonowaniu organicznym firmie, wdrożenie efektywnego sposobu optymalizacji obrazów (grafik) związanych z Miastem, dzięki którym roboty sieciowe mogą je zidentyfikować i odpowiednio zaklasyfikować, przedstawiając tym samym użytkownikom Internetu szukającym haseł związanych z miastem Oświęcim, treści związane z tematem właściwym dla wyszukiwania.
– Czy pracownicy Urzędu Miasta w Oświęcimiu kontaktowali się z Google Polska w sprawie zmiany wizytówki miasta w wyszukiwarce Google?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Autor: Jakub Przewoźnik