Zero obiektywności, zero!

Demokracja, wolność słowa, wolność, obywatelskość to słowa odmieniane przez przedstawicieli PO na wszelkie sposoby. Zobaczmy zatem w te świąteczne popołudnie na stronię internetową Urzędu Miasta w Oświęcimiu. Wchodzę i patrzę… a tu w zakładce dla mieszkańca i aktualności relacja z rocznicy katastrofy smoleńskiej w miniaturze, której jest postawiona przeze mnie ramka na Grobie Nieznanego Żołnierza. Zrzut ekranu poniżej:

Nawet mnie to ucieszyło. Myślę Święta Wielkiej Nocy, zmartwychwstanie Jezusa i dramat z koronawirusem spowodował, że media prowadzone przez pracowników Urzędu Miasta pokazały choć namiastkę obiektywności. Cieszę się! Wchodzę zatem w tą wiadomość i… czytam… czytam… czytam… tzw. news jest krótki, ale… czytam jeszcze raz, dokładnie i powoli. Zrzut newsa poniżej:

Wyczytałem, że w uroczystości uczestniczył tylko Pan wiceprezydent Miasta Oświęcim. Dziwne skoro wcześniej, punktualnie o 8.41 delegacja PiS złożyła kwiaty, zapaliła znicze i postawiła ramkę z fotografią pary prezydenckiej. Zatem według strony Urzędu Miasta na Placu Kościuszki nie było nikogo więcej prócz Pana wiceprezydenta. Czy dla czystej przyzwoitości nie wypadało o tym fakcie wspomnieć? Czy tak ma wyglądać obiektywny przekaz informacji w Mieście Pokoju?

Inne lokalne media potrafiły przekazać tą informację. Wspomniano o delegacji PiS i o Panu wiceprezydencie. Zrzut poniżej:

Mimo zauważalnego braku obiektywizmu wszystkim “specom” od PR w Urzędzie Miasta życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i dynamicznej kariery w obszarze promocji 🙂 Pozostaje tylko pytanie: czy w promocji jednostek samorządu terytorialnego, czy Platformy Obywatelskiej?

Autor: Jakub Przewoźnik