„Wieści z Ratusza”

Nowy rok i… nowe wydatki na media w Urzędzie Miasta w Oświęcimiu. Zacznijmy:
1) Produkcja i publikacja „Wieści z Ratusza” (BTV Studio) – 83200 złotych,
2) Przygotowanie scenariuszy „Wieści z Ratusza” (Bartosz Bartyzel Creative Motion Gropu) – 18200 złotych,
3) Publikacja „Wieści z Ratusza” w portalu faktyoswiecim.pl (Jolanta Wodniak Agencja Medialna Fakty Oświęcim) – 3900 złotych,
4) Publikacja „Wieści z Ratusza” w portalu oswiecimonline.pl (Jarosław Wilczak Agencja Medialna) – 3837,60 złotych,
Podsumowując produkcja oraz publikacja, kultowych, „Wieści z Ratusza” kosztuje mieszkańców Oświęcimia rocznie 109.137,60 złotych.

Najciekawszą pozycją w grupie wydatków związanych z produkcją „Wieści z Ratusza” jest „przygotowanie scenariuszy” przez firmę Bartosz Bartyzel Creative Motion. Wygląda na to, że pracownicy Urzędu Miasta nie posiadają stosownych kompetencji, aby przygotować taki scenariusz. Bardzo ciekawe, hmm… Ja jednak wierzę w umiejętności pracowników Urzędu Miasta i myślę, że te 18200 złotych można byłoby spokojnie przeznaczyć dla nich na podwyżki płac.

Przeważnie scenariusz „Wieści z Ratusza” jest prosty i oczywisty, a wygląda tak: scena nr 1 – Janusz Chwierut w urzędzie, scena nr 2 – Janusz Chwierut na tle remontowanej drogi, scena nr 3 – Janusz Chwierut na imprezie kulturalno-sportowej, scena nr 4 – Janusz Chwierut na imprezie promocyjnej, scena nr 5 – Janusz Chwierut w kasku na budowie „Mostu Duchów” i na koniec odcinka Janusz Chwierut skrytykuje opozycję w Radzie Miasta. Czyli w skrócie Janusz Chwierut, Janusz Chwierut i jeszcze raz Janusz Chwierut. A to wszystko warte 18200 złotych rocznie! Dlaczego w „Wieściach z Ratusza” nie ma miejsca dla opozycji? Hmm?

Autor: Jakub Przewoźnik