W Brzeszczach się dzieje. O kołach gospodyń, nowych drogach i rewitalizacji b. kopalni Jawiszowice

Od lewej: Jakub Przewoźnik, Izabela Miłkowska, Wojciech Andrzejczak

W tym odcinku „Porozmawiajmy.O”, tak po sąsiedzku, dyskutujemy o gminie Brzeszcze. Rozmawiamy z Izabelą Miłkowską i Wojciechem Andrzejczakiem – radnymi gminy Brzeszcze.

Co nowego Brzeszczach? Solą brzeszczańskiej ziemi są prężne koła gospodyń wiejskich, które tutejsi radni zachęcają jeszcze do dalszego rozwoju. Jak się dowiadujemy, da się to zrobić w bardzo prosty sposób. Rozmawiamy również o idei rewitalizacji byłej KWK Jawiszowice, co może być ogromną szasną nie tylko dla Brzeszcz, ale i Ziemi Oświęcimskiej. Pod warunkiem oczywiście, że na samych sympatycznych rozmowach się nie skończy… Nie zapominamy także o nowych drogach w naszym regionie, które mogą komunikacyjnie wiele zmienić i poprawić. Mowa o drodze S1 oraz obwodnicy Brzeszcz. Pytamy też, niejako tradycyjnie, o tę ponadgminną, dobrosąsiedzką współpracę. Np. pomiędzy Brzeszczami a Oświęcimiem. Jak to w praktyce wygląda? No właśnie…

Jak zawsze, zachęcamy samorządowców, społeczników, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji do rozmowy przed kamerą, jak również zgłaszania własnych propozycji tematów i współtworzenia kolejnych odcinków.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com
Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zachęcamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

Autor: Jakub Przewoźnik