“To już jest koniec, nie ma już nic”

“To już jest koniec, nie ma już nic” śpiewały kiedyś Elektryczne Gitary. W styczniu pisałem tekst pod tytułem Inwestycja “the best of the best”. Dziś z cudownego, fantastycznego projektu Dobrego Gospodarza, popieranego przez radnych #POdlaOświęcimia nie zostało już nic. Tak zwany Cafe Rynek zniknął z powierzchni Rynku Głównego, a przecież Pan prezydent Janusz Chwierut podkreślał wielokrotnie, że “realizację zadania na płycie Rynku Głównego w Oświęcimiu uważam za dobry i odważny projekt”. Sami zobaczcie jaki był zadowolony z kwietniu 2019 roku gdy na rynku powstał Cafe Rynek za blisko 240.000 złotych:

Dziś z Cafe Rynku została tylko pamięć w głowach mieszkańców Oświęcimia i grubo uszczuplony budżet na inwestycję “the best of the best”. Powiecie, że Cafe Rynek będzie przeniesiony za przystanek na przeciw Placu Kościuszki, ale czy jest to dobre miejsce? Czy nadal ten obiekt będzie nazywany Cafe Rynkiem? Dlaczego Platforma Obywatelska “wywala” tak łatwą ręką publiczne pieniądze na zupełnie nierentowne inwestycje? Przecież budowę takich obiektów należy pozostawić dla prywatnych firm…

Aaaa i jeszcze jedno. Ile to wszystko kosztuje? Przygotowanie nowego miejsca pod “dobry i odważny projekt”? Ile kosztuje wykonanie przyłączy wody, czy prądu? Czy mieszkańcy Oświęcimia dalej mają ochotę “łożyć” swoje pieniądze na ten pomysł Pana prezydenta?

(screen z portalu oswiecimonline.pl)

Autor: Jakub Przewoźnik