Opłata za śmieci w górę!

Bardzo się cieszę, że na stronach urzędu miasta pojawiła się informacja o wzroście opłaty za odbiór odpadów komunalnych.

Świetny komunikat. Jak szykują się podwyżki dla mieszkańców, to wtedy podkreśla się, że “na mocy uchwały Rady Miasta Oświęcim z 31 sierpnia 2022 r. wzrasta opłata (…)”, itd. Dziwię się tylko pozostałym koleżankom i kolegom radnym, że Wam się podoba taki sposób formułowania oficjalnych przekazów. Żeby była jasność poniżej zamieszczam projekt uchwały w sprawie tej podwyżki:

Szanowni Państwo, i kto się pod tym projektem podpisał? Kto zaproponował radzie miasta podwyżkę? Chyba widać czarno na białym. Dla tych, którzy nie wiedzą przypomnę, że podwyżkę zaproponował sam Janusz Chwierut. Po ponad 11 latach rządów PO i prezydenta Chwieruta w naszym mieście pozostaje tylko powiedzieć… ech!!

P.S. Oczywiście za podwyższeniem opłat za odbiór odpadów komunalnych w naszym mieście głosowało 13 radnych: Jan Adamaszek, Ireneusz Góralczyk, Piotr Hertig, Tadeusz Hoła, Michał Homa, Andrzej Jakubowski, Agnieszka Komendera, Elżbieta Kos, Mariola Madej, Zygmunt Osoba, Jacek Stoch, Agnieszka Tobiczyk i Paweł Warchoł.

Autor: Jakub Przewoźnik