Jednak zlikwiduje!

Stało się! Do radnych Miasta Oświęcim wpłynął projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Krasickiego w Oświęcimiu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jest to projekt przygotowany przez prezydenta Janusza Chwieruta. Tak, tak… szkoda, że pan prezydent nie wspominał o swoich zamiarach w trakcie kampanii wyborczej kiedy to, z uśmiechem na twarzy, wraz z kolegami i koleżankami z #POdlaOświęcimia rozdawał krówki z napisem “Dobry gospodarz, skuteczny prezydent”:

Na czym polega ta “dobroć i skuteczność”? “Dobroci” nie widzę dla mieszkańców Starego Miasta, a “skuteczność” najprawdopodobniej przejawi się ostatecznym zamknięciem Szkoły Podstawowej Nr 3 w Oświęcimiu…

 

 

Najciekawszy zapis w uzasadnieniu stanowi, że “po zakończeniu działalności dydaktycznej (…) zostaną podjęte działania w kierunku zorganizowania w budynku przedszkola i żłobka. W 2019 roku zostanie zlecona do wykonania koncepcja zaadoptowania budynku na nowe cele”. Przecież zapisy w uzasadnieniu projektu uchwały nie niosą żadnych skutków prawnych.

Pieniądze na Most Duchów – są!
Pieniądze na Life Festival Oświęcim – są!
Pieniądze na betonowe parki – są!
Pieniądze na edukację dzieci – brak!

Stop likwidacji SP nr 3 w Oświęcimiu!

Jako radny reprezentujący mieszkańców Starego Miasta stanowczo sprzeciwiam się likwidacji SP nr 3 Oświęcim! Główną przyczyną problemów z rekrutacją jest brak zainteresowania władz miasta losami tej szkoły oraz brak dbałości o dobry PR.

Autor: Jakub Przewoźnik