Co z obietnicami z… 2010 roku?

Robiąc świąteczne porządki znalazłem biuletyn informacyjny #POdlaOświęcimia z jesieni 2010 roku. Jak można łatwo zauważyć Prezydent Miasta pięknie zaprezentował się swoim wyborcom w idealnie dopasowanym garniturze. Stojąc, w dłoniach trzymał „tajemniczą” Strategię Rozwoju Oświęcimia na lata 2010-2020 zatytułowaną „Zmieńmy go! Oświęcim razem”. Ten dokument nie jest obecnie do odszukania w sieci Internet.

Od 2010 roku minęło prawie 8 lat… i co? I obietnice można schować pod poduszkę i dalej słodko śnić.

Dziś wezmę na tapetę pierwszą część obietnic Janusza Chwieruta.

Priorytet nowego Prezydenta to gospodarka. Jakich strategicznych inwestorów pozyskał przez 8 lat włodarz? Czy McDonalds, kolejna galeria handlowa to wyznacznik rozwoju gospodarki? Czy lokowanie firm zajmujących się przetwórstwem i składowaniem odpadów to rozwój miasta? Ile powstało nowych miejsc pracy? Oświęcim się wyludnia. Podatki dla przedsiębiorców są ciągle podwyższane. To sposób ekipy rządzącej na rozwój lokalnej gospodarki?
Droga ekspresowa S1 wraz z obwodnicą i trzecim mostem, to szansa dla Oświęcimia. Tak w swoim materiale wyborczym pisał Pan Prezydent. Od 2010 roku upłynęło w Sole wiele wody. Trzeciego mostu nie ma, obwodnicy też nie ma. Za to Prezydent ma zamiar wybudować kładkę, zwaną „Mostem Duchów” za ok. 30 mln złotych. Kładka będzie łączyć… w sumie nie wiadomo co.

#POdlaOświęcimia

 

Autor: Jakub Przewoźnik