Ciao Fiat 500

Ileż można pisać o lokalnej polityce i poczynaniach Dobrego Gospodarza z Oświęcimia. Dziś trochę inaczej, poświątecznie…

Historia Fiata w Polsce jest długa i raczej bogata. W Polsce produkowano przecież Fiata 125p, 126p, Seicento, czy Pandę. W 2009 roku fabryka w Tychach była największą fabryką Fiata w Europie. I to właśnie tutaj powstaje współczesna wersja Fiata 500.

Tymczasem jako miłośnik włoskiej motoryzacji oraz klocków Lego pod choinką znalazłem taki zestaw: LEGO Creator Expert Fiat 500 (10271). To bardzo ładny, klasyczny i klimatyczny pojazd w kolorze cool yellow. Zestaw zawiera 960 klocków. W zestawie po jego zbudowaniu oprócz samego Fiacika mamy jeszcze sztalugę i obraz. A co najważniejsze piękny, włoski klimat!

Lego podeszło do tego modelu zdecydowanie profesjonalnie. Zaczynając już od instrukcji składania zestawu – tutaj możemy na początku poznać historię Fiata 500.

Model buduje się w miarę szybko. Budowałem z przerwami. Składanie LEGO Creator Expert Fiat 500 zajęło mi łącznie nieco ponad 4 godziny.

Auto po złożeniu prezentuje się świetnie. Z resztą sami widzicie na zdjęciach. Mi osobiście i tak najbardziej podoba się kolor tego Fiata. Ten charakterystyczny, specyficzny odcień żółtego – niespotykany w świecie Lego. Mega!

W tym modelu Lego można znaleźć wiele miejsc do których można zaglądnąć. Pod otwieraną maską znajduje się koło zapasowe oraz zbiornik paliwa. Z tyłu, pod maską silnika, można zobaczyć dużo detali silnika chłodzonego powietrzem. Jestem pod wrażeniem obudowy filtra powietrza oraz korka wlewu oleju! Oczywiście otwierane są drzwi, składane siedzenia, ruchoma dźwignia zmiany biegów, hamulca ręcznego oraz kierownica. Nie można również zapomnieć o składanym materiałowym dachu pojazdu.

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się logo Fiata na przednim zderzaku i kierownicy, które nie jest naklejką. Również idealnie wkomponowane zostały kołpaki, które nadają stylu temu modelowi. We wnętrzu pojazdu detale są bardzo dopracowane.

Walizka, sztaluga, paleta i pędzel to elementy, które dodają włoskiego klimatu. Po rozstawieniu tych gadżetów od razu pojawia się słońce, robi się cieplej, czuć zapach espresso i pizzy. Jako patriocie bardzo przypadła mi do gustu naklejka z flagą Polski umieszczona na podróżnym kufrze. Świetny akcent!

Podsumowując jestem pod wrażeniem tego modelu Lego 🙂

Autor: Jakub Przewoźnik