Cafe Dąbrowskiego?

Z niedowierzaniem obserwuję co dzieje się w naszym kochanym Oświęcimiu. Jak Pan Prezydent Dobry Gospodarz z większością radnych z #POdlaOświęcimia roztrwania nasze, publiczne pieniądze. Najpierw w ubiegłym roku wybudował “dobry i odważny projekt”, za blisko 240.000 złotych, po to, aby w 2020 roku wydać prawie 250.000 złotych na przeniesie go w inne miejsce.

Oczywiście mowa jest o inwestycji “the best of the best” w naszym mieście, czyli tzw. Cafe Rynku. Zupełnie nierentowana i nieefektywna inwestycja kosztuje mieszkańców łącznie już blisko pół miliona złotych. A przecież Pan Prezydent ciągle mówi, że “pieniędzy nie ma i nie będzie”. Nic się nie da, bo “pieniędzy nie ma i nie będzie”. Po co miastu taka inwestycja z publicznych pieniędzy warta pół miliona złotych? Zadłużenie miasta rozszalało się w ostatnich latach, a Dobry Gospodarz wydaje łatwą ręką setki tysięcy złotych z kasy miasta.

Nie jestem budowlańcem, ani architektem, ale wydaje mi się, że za 250.000 złotych to można wybudować dom o powierzchni około 100 metrów kwadratowych pod klucz, mając działkę. Pan Prezydent przenosi z miejsca na miejsce swój “dobry i odważny projekt”, wykładając kolejne setki tysięcy złotych. Ciekawe, czy tak samo postępuje ze swoim domowym budżetem?

Do tematu z pewnością powrócę!

Autor: Jakub Przewoźnik