Bonifikata zaledwie 30%!

W Oświęcimiu za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność, według nowych zasad przyjętych przez Radę Miasta Oświęcim, mieszkaniec zapłaci więcej!

Rada Miasta zdecydowaną większością głosów #POdlaOświęcimia przyjęła zaledwie 30% bonifikatę. Przypomnę, że gdy w Warszawie padł pomysł ustalenia 60% bonifikaty wszystkie ogólnopolskie media się „zagotowały”, a mieszkańcy stolicy mocno się wzburzyli. W Oświęcimiu 30% zamiast ustawowej 98% bonifikaty i… cisza. Nawet nikt się nie zająknął o przyjęciu w grudniu 2018 roku tej niekorzystnej dla mieszkańców uchwały. Przeciw tej uchwale zdecydowanie protestowali radni PiS w Radzie Miasta Oświęcim.

Bardzo smutne, że kilka miesięcy po wyborach tak rządząca w Oświęcimiu koalicja „łupie” mieszkańców. Podatki, bonifikata za wieczyste użytkowanie, a w najbliższej przyszłości (pewnie) śmieci. Tak, tak… pieniądze są potrzebne na Most Duchów i inne betonowe parki. Szkoda, że rozdając krówki przed wyborami w trakcie kampanii wyborczej nikt z kandydatów nie wspominał o takich planach.

Mam nadzieję, że wielu mieszkańców Oświęcimia będzie tym niemile zaskoczonych!

Autor: Jakub Przewoźnik