17 listopada: Światowy Dzień Wcześniaka

wrześniaki, Oświęcim

Światowy Dzień Wcześniaka to święto obchodzone każdego roku. Ma na celu zwiększenie świadomość o przedwczesnych porodach i problemach przedwcześnie urodzonych dzieci oraz ich rodzin na całym świecie. Około 15 milionów dzieci na całym świecie rodzi się przedwcześnie każdego roku. W Polsce liczba wcześniaków urodzonych każdego roku to blisko 26 tysięcy.

Gorąco zachęcam do podejmowania inicjatyw mających na celu popularyzację tego dnia. My, wcześniaki musimy trzymać się razem!

W tym szczególnym dniu składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wytrwałości i samych sukcesów dla lekarzy, pielęgniarek i położnych Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka USD w Prokocimiu oraz Oddziału Neurochirurgii USD w Prokocimiu. Wszystkiego co najlepsze życzą Antoś i Kuba (wcześniaki)!

PS. Wcześniaki zachęcają polityków, samorządowców, działaczy społecznych nad pochyleniem się nad ich problemami. Koniecznie należy zwiększać świadomość o przedwczesnych porodach i problemach przedwcześnie urodzonych dzieci oraz ich rodzin!

Autor: Jakub Przewoźnik