Prawie 8 godzin obrad

Wczoraj (30.01.2019 r.) odbyła się najdłuższa, w mojej pracy samorządowej, sesja Rady Miasta Oświęcim. Wśród najciekawszych uchwał zaproponowanych przez Dożę z Old Staw znalazły się:
Projekt uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Oświęcim
Projekt uchwały w sprawie Uchwały Budżetowej Miasta Oświęcim na 2019 rok
Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu – Rynek Główny
Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Projekt uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3.

*WPF i budżet – pieniądze na kładkę dla pieszych „Most Duchów” i na pawilon gastronomiczny, który ma zostać posadowiony na płycie rynku. Tutaj dostępne jest stanowisko klubu radnych PiS w sprawie budżetu miasta na 2019 rok.
*Plan zagospodarowania przestrzennego – plan zmieniany dla obszaru Rynku Głównego, aby można było postawić „budkę” (pawilon gastronomiczny). Po to została wyburzona Tęcza, aby budować budkę-pawilon na oświęcimskim rynku? Na figurę Jana Nepomucena nie ma miejsca! Jest za to miejsce i pieniądze na „budkę”.
*Opłata z śmieci – tak! Oczywiście wzrosła! Dlaczego o tych planach nie wspominał pan prezydent rozdając słodkie krówki podczas kampanii wyborczej? Może to papierki po wspomnianych krówkach spowodowały wzrost ilości odpadów komunalnych w Oświęcimiu?
*Likwidacja SP nr 3 – tak! Najłatwiej zlikwidować! O tym planie też nie wspominał pan prezydent wygłaszając swoje tezy programu wyborczego zatytułowanego Nowa Dekada, czyli… kolejne lata rządów #POdlaOświęcimia.

Poniżej wyniki głosowania przeciwko likwidacji SP nr 3 w Oświęcimiu przy ul. Krasickiego:

Jednym słowem, żenada w wykonaniu rządzącej Miastem Oświęcim kolacji Platformy Obywatelskiej i KWW Janusza Chwieruta.

Autor: Jakub Przewoźnik