Porozmawiajmy. Witkowice jak orzeł, ale w Kętach mogłoby być lepiej

Co słychać w Kętach? Tym razem w „Porozmawiajmy.O” o międzygminnej współpracy, z czym wszystko na to wskazuje mogłoby być jednak dużo lepiej, rozmawiają Dariusz Gawęda – radny powiatu oświęcimskiego, Jakub Przewoźnik – radny miasta Oświęcim i Paweł Plinta.

– Moim zdaniem Powiat Oświęcimski powinien rozwijać się szybciej i lepiej. Nie do końca są wykorzystane możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych – skomentował Dariusz Gawęda, radny Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Rozmawiamy także o współpracy międzygminnej, a nawet tej pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego. – Cieszę się, że moje Witkowice tak szybko się rozwijają. Muszę powiedzieć ze smutkiem, że niestety reszta Gminy Kęty kuleje inwestycyjnie – mówi radny Dariusz Gawęda.

Dyskutujemy też o zadłużeniu Gminy Kęty, który wynosi niebagatelną kwotę ok. 120 mln złotych. Nie zapominamy także o zadłużeniu miasta Oświęcim. – Jeśli władze gminy i miasta mają zamiar zadłużać gminę konieczne jest skonsultowanie inwestycji z mieszkańcami. Szczególnie tych kapitałochłonnych. To ważne. Mam nadzieję, że w kolejnej kadencji samorządu w Oświęcimiu powstanie skuteczne narzędzie do prowadzenia konsultacji społecznych – mówi dr Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim.

A co nowymi miejscami pracy w Kętach? Co ze strefą gospodarczą w Gminie Kęty? Podobno istnieje, ale tylko w dokumentach… Zastanawiamy się też wspólnie nad wspólnym wykorzystaniem potencjału budowanej drogi ekspresowej S1. Dowiadujemy się też, że Dariusz Gawęda wraz ze swoją ekipą przygotowuje się do startu na stanowisko burmistrza Gminy Kęty.

– Jak zawsze zachęcam Państwa do samorządowej i obywatelskiej aktywności. Jak widać już nie tylko Oświęcim potrzebuje nowej energii. Wspólnie możemy to zmienić. Zapraszam do współpracy i rozmowy w „Porozmawiajmy.O” – mówi Paweł Plinta.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com
Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

Autor: Jakub Przewoźnik