Parkingu nie ma i długo nie będzie…

Jeden ze znanych ministrów w rządzie PO+PSL mówił “piniędzy ni ma i nie będzie”… Wygląda na to, że przykład idzie z góry. Minister, który to powiedział był z PO i pan prezydent Oświęcimia również jest z PO. Wniosek: w PO nigdy “piniędzy ni ma”!

A tak na poważanie od kilku już lat Skuteczny Prezydent Janusz Chwierut nie potrafi rozwiązać problemu dojazdu i parkingu w samym centrum Oświęcimia. Oczywiście chodzi o parking przy cmentarzu parafialnym przy ul. Dąbrowskiego. Od lat wizerunek parkingu był fatalny… a teraz wjazd na ten fatalny parking został zablokowany przez właściciela terenu, również fatalnymi płytami betonowymi. Składałem już kilka interpelacji w tej sprawie, jeszcze w poprzedniej kadencji Rady Miasta i.. nic! Ciekawe jak starsze, często schorowane osoby mają dostać się na cmentarz, aby móc odwiedzić bliskich zmarłych?

Na podwyżkę wynagrodzenia dla prezydenta na pierwszej sesji Rady Miasta, Most Duchów, Park Pokoju, Parking Park&Rode, czy LFO pieniądze by się znalazły, a… temat parkingu przy cmentarzu nie do rozwiązania. Ciekawe!?!

Autor: Jakub Przewoźnik