Oświęcimskie Gwiezdne Wojny. Epizod czwarty

Po kilku wpadkach mroczny Impreator Janusz Chwierut próbuje powrócić na boisko – dosłownie i w przenośni. I jego matka partia Platforma, jak pewnie On sam, próbuje zdefiniować na nowo Imperatora. Jak ratując wizerunek opisać Janusza? Oczywiście w atmosferze mundialu i poczucia patriotycznych emocji, które zawsze dostarcza takie wielkie wydarzenia. Rozmawiając z licznymi Mieszkańcami Oświęcimia, myśleliśmy, że te gafy, to jest jakieś zagubienie Imperatora, ale ostatnia gazetka oświęcimskiej platformy, pokazuje nie tylko to zagubienie, ale odkrywa, jeszcze jeden ważny element – stan emocji Janusza Chwieruta.

Ale zacznijmy może od tego, że „źle rozegrał” ten wątek mundialowy w tej platformerskiej gazecie. Jak ten wielki Imperator ma przeżyć, że musi oglądać tą piękną piłkę nożną w tej złej PiSowskiej telewizji publicznej. Przecież tak było dobrze jak poprzednie wielkie imprezy tego typu były dostępne tylko w prywatnych telewizjach. Jak ta „zła” TVP może śmieć walczyć o prawo do tego żeby każdy Polak mógł takie imprezy za darmo. I na marginesie, ale to już tradycja Pana Janusza pozwalam sobie przypomnieć, moją interpelacje w sprawie stref kibica w Oświęcimiu, ale Imperator tylko sobie przypisuje zasługę.

Ale wracając do tematu. Na ostatniej stronie gazetki PO jest zamieszczona ikonografia Imperatora i jego szturmowców. I oniemiałem jak zobaczyłem ten rysunek. Od razu powiem dlaczego. Wielu z nas pamięta lata młodości, jak na boisku, na podwórku grało się w piłkę. Pamiętacie, kto wtedy stawał na bramce? Niestety stawał zawsze najsłabszy z grających w piłkę. Tutaj jest potwierdzenie myślenia, o którym pisałem ostatnio. Janusz Chwierut, który łaskawie teraz przyznaje się do Platformy Obywatelskiej, zgodnie z tym normalnym, młodzieńczym myśleniem jest jej najsłabszym ogniwem. Jak wielki Imperator mógł pozwolić, aby tak go umieścić? Chyba dla chęci polepszenia swojego ego, że muszę choć na chwilę mieć gdzieś, nawet na obrazku, numer jeden. Pokazuje to nie tylko upadek Janusza Chwieruta, ale także pozycję jaką dostał od Platformy. Pokazuje to kim teraz dla Platformy jest Imperator, i że Platforma nie ma co z Nim biednym za bardzo zrobić. Do ataku się nie nadaje, bo wstyd, więc jak to za najmłodszych lat, dajmy go na bramkę. Można tylko przypuszczać, że Platforma nakazała bronić Panu Januszowi stołka, bo innej ofensywnej pozycji dla niego nie ma.

Chyba jednak te moje ostatnie wiadomości o słabej pozycji Imperatora w Platformie się potwierdzają. Ale nie ma martw się Panie Januszu, jak coś Pan Marek Sowa pomoże. Zastanawiające jest to, że nawet na rezerwowego w tej drużynie się Pan Marek nie załapał. A wracając do składu, to do pierwszego składu, od 1 do 11, nie załapał się nawet Kazimierz Homa. Chyba za to, że kierowane przez Niego wodociągi podnosiły Mieszkańcom Oświęcimia stawki za wodę. Taka kara od Platformy. Z gazetki PO można też wnioskować, że najbardziej ofensywnymi zawodnikami z numerem 9 i 10 tego składu mają być Panie radne, które dla przykładu ostatniego roku obecnej kadencji złożyły łącznie 0 interpelacji w sprawach Miasta Oświęcim i jego Mieszkańców. Kiepsko to świadczy o aktywności numerów 9 i 10 na boisku.

Ale rozumiem, że po ostatnim spotkaniu Zarządu Województwa w Oświęcimiu i wystąpieniu Pana Janusza Sepioła, o którym pisałem poprzednio, że nikt inny nie chce grać razem z Imperatorem, Bo to zaczyna być jak mówi młodzież obciach. Na potwierdzenie, że nie był to moment sukcesu dla Imperatora niech świadczy, że oprócz wydarzeń poza OCK, samo spotkanie w propagandowym materiale „Wieści z ratusza” zajęło tylko kilka sekund. Bez wypowiedzi kogokolwiek z władz Województwa, czy nawet Imperatora. Ale wracając do składu to oświęcimska Platforma pokazała, że wstydzi się regionalnych drużyn, jak Soła czy Unia. Odwołanie do United i czerwonego koloru jest dla wielu jednoznaczne – angielskich wątków futbolowych. Musi Pan korzystać z obcych wzorców kiedy Imperatorze są w Oświęcimiu tak fajne i zasłużone drużyny? Chyba, że tak bardzo ciągnie Imperatora do czerwonego, to wtedy co robił Pan na Marszu Życia i Rodziny, jeśli „czerwoni” popierają aborcję?

Skład jednostronny tego obrazka w biuletynie PO pokazuje myślenie Janusza Chwieruta i Platformy. Liczy się tylko interes Pana grupy! Zapomniał Pan w tym zespole o najważniejszym zawodniku – Mieszkańcach Miasta Oświęcim. To oni są prawdziwą drużyną i największą siłą. To razem tworzymy Oświęcim, ale nie platformerskim zespołem kolegów i koleżanek Janusza Chwieruta. Ale może to, że Janusz Chwierut odwołał się do wątków angielskich, gdzie Brexit i wyjście ze wspólnoty jest faktem, to potwierdzenie Imperatora i jego szturmowców, że My jesteśmy jacyś „lepsi” od Naszej Oświęcimskiej Wspólnoty.

Przychodzi mi prosty przykład: zobaczcie, ile wniosków w zakresie programu „Mieszkanie plus” złożył Pan Janusz Chwierut. Niestety zero. Na szczęście jest nowa nadzieja dla Oświęcimia i zbudowania naszej wspólnoty. Ta nadzieja to wygranie Zbyszka Starca w wyborach na Prezydenta Oświęcimia. Tego Mieszkańcom Oświęcimia życzymy. Zbyszek to „Robert Lewandowski” naszego samorządu, nie tylko świetnie prowadzi drużynę jaką jest Powiat Oświęcimski, ale i strzela dla Nas, Mieszkańców kolejne bramki. Przede wszystkim buduje Wspólnotę, którą także tym obrazkiem zniszczył mroczny Imperator.

Ale może przegrana drużyny Niemiec z Meksykiem, tak destrukcyjnie wpłynęła na członka PO – Janusza Chwieruta, że już całkowicie się pogubił. Ale nie zapominajmy, żeby pokonać mrocznego Imperatora, który ostatnią gazetką pokazuje, że może powiedzieć wszystkie dyrdymały tego świata. Zbyszek jak w czwartej części sagi Gwiezdnych Wojen, czy na boisku piłkarskim, aby strzelić gola i zniszczyć „platformerski” statek bojowy Imperatora musi mieć nasze pełne wsparcie i strzelać jak Robert Lewandowski i Luke Skywaker w jednej osobie. Musi mieć też jak Luke wsparcie Hana Solo, czy jak Robert całej drużyny i wszystkich kibiców.

Wiemy, ze to zrobi i osiągnie cel! Wiemy też, że czasem przychodzą słabsze momenty, jak pokazał mecz z Senegalem! A my tym bardziej musimy go wtedy jeszcze bardziej wspierać. Ten wielki mecz Zbyszka Starca, którego celem jest wygrana najważniejszej drużyny w Oświęcimiu tj. Drużyny Wszystkich Mieszkańców Oświęcimia jest do wygrania.

Zbyszku niech Moc będzie z Tobą!

#OswiecimskieGwiezdneWojny

 

Autor: Jakub Przewoźnik