Oświęcim – miasto przyjazne kamperom?

Wczoraj skierowałem do Pana prezydenta Miasta Oświęcim poniższą interpelację:

Szanowny Panie Prezydencie, na podstawie zapisów Statutu Miasta Oświęcim, rozdział IV, §50, składam interpelację w sprawie wyznaczenia i promowania miejsc parkingowych dla kamperów w Oświęcimiu.
Podróżowanie kamperem staje się coraz bardziej popularne. Wyjazdy kamperem to dla wielu turystów wolność i swoboda. Powszechnie wiadomo, że samochód kempingowy traktowany jest tak samo jak osobowy i wolno nim parkować na miejscach parkingowych, z wyjątkiem tych, na których jest to wyraźnie zabronione. W naszym mieście często można spotkać parkujące „na dziko” kampery np. nad jeziorami Kruki. Uważam jednak, że w Oświęcimiu należy uporządkować tę kwestię, a zaproponowane (oficjalne) miejsca parkingowe dla kamperów skutecznie promować.
Miejsce postojowe dla kampera powinno być wypoziomowane, posiadać odwodnienie i być przygotowane dla pojazdów o całkowitej masie 3,5 tony. Wyznaczone miejsca powinny również zapewniać bliskość restauracji, sklepów, atrakcji turystycznych i cichą lokalizację oraz być połączone z transportem miejskim.
W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:
• Czy w naszym mieście można wyznaczyć punkty postojowe dla kamperów? Jeśli tak, to w jakich częściach miasta?
• Czy widzi Pan potrzebę promowania Oświęcimia jako miejsca przyjaznego kamperom?
• Czy jest możliwe wybudowanie kamper parku w Oświęcimiu, w którym podróżnicy/turyści mogliby dokonać zrzutu szarej wody i ścieków, napełnić zbiorniki świeżą wodą i skorzystać
z przyłącza elektrycznego?

Zobaczymy jaka będzie odpowiedź…

Autor: Jakub Przewoźnik