List otwarty z oczekiwaniem przeprosin wobec Pani Premier Beaty Szydło

Dzisiaj na ręce Pana prezydenta Janusza Chwieruta złożyliśmy list otwarty z oczekiwaniem przeprosin wobec Pani Premier Beaty Szydło o następującej treści:

W związku z Pana publicznymi wypowiedziami komentującymi słowa Pani Premier Beaty Szydło, wypowiedzianymi w dniu 28 maja 2018 r. podczas wspólnej konferencji z Panem Posłem Zbigniewem Biernatem i Panem Zbigniewem Starcem – Starostą Oświęcimskim oraz w związku udzieloną odpowiedzią na interpelację radnego Jakuba Przewoźnika na temat „Oświęcim się kurczy” poprzez przedmiotowy list otwarty wyrażamy oburzenie Pana zachowaniem.

Pana krytyczne słowa zostały wypowiedziane nie tylko wobec kobiety, ale przede wszystkim byłej Premier Rzeczpospolitej, obecnie Wicepremier Pani Beaty Szydło. Osoby, która od lat działa na rzecz Ziemi Oświęcimskiej, czego przykładem może być osobista decyzja Pani Premier w sprawie zakupu rezonansu magnetycznego dla Szpitala Powiatowego im. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu czy pełne i wreszcie skuteczne działanie Pani Premier w sprawie budowy S1. To tylko nieliczne przykłady Jej wsparcia dla rozwoju Oświęcimia i jego okolic. Nie da się nie wspomnieć o olbrzymim wkładzie Pani Premier Beaty Szydło w przygotowanie i wdrożenie Programu 500+ oraz obniżenie wieku emerytalnego, czy decyzji w zakresie realizacji Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Szczególne nasze zdziwienie budzi fakt, że kwestie podniesione przez Panią Premier na konferencji w 28 maja 2018 r. na temat zwijania się (kurczenia się) Oświęcimia, potwierdzone zostały przez Pana partyjnego kolegę z Platformy Obywatelskiej, tj. Pana Marszałka Janusza Sepioła. Który nie tylko na spotkaniu w dniu 7 czerwca 2018 r. przedstawił to zagadnienie publicznie na spotkaniu, ale także opisał problem kurczenia się (zwijania się) Oświęcimia w artykule „Miasta, które się kurczą” w lipcowym wydaniu „Biznes Trendy Małopolska”.

Obrażanie kobiet, czy innych polityków, nie rozwiązuje problemów, z którymi po prostu należy się zmierzyć dla dobra Mieszkańców i przyszłości Miasta Oświęcimia. A słowo przepraszam, szczególnie w stosunku do kobiet, powinno być nie tylko obowiązkiem, ale codzienną normą dla nas wszystkich.

W imieniu KT PiS w Oświęcimiu:

Przewodniczący Zarządu – Zbigniew Starzec

Sekretarz – Jakub Przewoźnik

Autor: Jakub Przewoźnik